В умовах військової агресії російської федерації протии нашої країни викладачі, працівники та студенти продовжують свою діяльність на фронті оволодіння знаннями. До усіх наявних небезпек, які є проведенні лабораторних робіт, лекцій, окупант додав нові – бойові дії та наслідки від них. Усвідомлюючи критичну необхідність держави у якнайшвидшому відновленні виробничого потенціалу промислових підприємств, збереженні робочих місць, підготовки майбутніх спеціалістів та необхідність реалізації конституційного права викладачів та студентів на охорону їх життя і здоров’я у процесі трудової діяльності, навчання пропонується діяти відповідно.
Під час повітряної тривоги викладачі повинні негайно припинити заняття та разом з студентами акуратно спуститись у сховище.
Що робити, якщо виявлено підозрілий предмет?
Будь-який підозрілий предмет, що знаходиться у незвичному для нього місці, на території університету, або на тротуарах між корпусами, може виявитися вибуховим пристроєм.
Зовнішній вигляд знахідки може приховувати її справжнє призначення. Для камуфляжу вибухових пристроїв використовують звичайні побутові предмети: сумки, пакети, коробки, іграшки тощо.
Дії на територіїуніверситету:
1. Викладачам негайно припинити лекції, лабораторні роботи; проінформувати про знахідку адміністрацію університету за телефоном та охорону, а також інших осіб, які знаходяться поруч, у разі можливості забезпечити їх евакуацію з небезпечної території; зафіксуйте час виявлення підозрілого предмета; не підходити, не торкатися та не пересувати підозрілий предмет; знаходячись поблизу нього, утриматися від куріння, користування засобами радіозв’язку (у тому числі мобільним телефоном);
2. За можливості позначити або огородити місце знахідки (для огорожі можна використати різні підручні матеріали: дошки, жердини, гілки, мотузки, шматки яскравої матерії тощо); забезпечити охорону виявленого підозрілого предмета та вести спостереження за ним на безпечній відстані; повідомити про їхнє розташування територіальним органам ДСНС та Національній поліції за телефоном «101» та «102», надавши необхідну інформацію (місце розташування підозрілого предмету, дату і час його виявлення);
3. Обов’язково дочекатися прибуття представників правоохоронних органів, знаходячись на безпечній відстані від місця знахідки.
Зміна погодних умов значно впливає на сферу праці, навчання, особливо на безпеку та здоров’я викладачів, студентів. Приклади ризиків, які посилюються зі зміною клімату, включають тепловий стрес, ультрафіолетове випромінювання, забруднення повітря, екстремальні погодні явища, і підвищений вплив хімічних речовин при проведенні лабораторних робіт.
Для запобігання нещасним випадкам при проведенні лабораторних робіт та лекційного курсу викладачами проводиться інструктаж студентів про поведінку в умовах підвищених температур в корпусах університету та на вулиці. Статистика чітко показує, що найбільш часті випадки травматизму при проведенні лабораторних робіт відбуваються саме, коли знижується увага.
Для зменшення ризиків захворювання викладачі та студенти повинні пам’ятати про гігієну праці під час використання хімічних речовин у роботі та після виконання лабораторних робіт.