Викладачі

Калда Галина Станіславівна

Доктор технічних наук, професор, член-кореспондент Академії наук Трибології України

Завідувач кафедри будівництва та цивільної безпеки Хмельницького національного університету

Калда Г.С. закінчила з відзнакою механічний факультет Хмельницького технологічного інституту побутового обслуговування. Після закінчення інституту з 1981 року працювала асистентом, старшим викладачем, доцентом, професором, завідувачем кафедри рідного вузу.

Після аспірантури у 1989 році успішно захистила кандидатську дисертацію у Інституту механіки металополімерних систем НАН Білорусі, м. Гомель.

Перебуваючи у докторантурі в Хмельницькому національному університеті, у 2000 році успішно захистила докторську дисертацію.

Завідувач кафедри із січня 2000 року.

Наукові інтереси: фретинг-зношування металів (сталей); релаксація металів; дослідження внутрішнього тертя та акустичної емісії поверхневих прошарків металів; дислокаційні процеси; забруднення навколишнього середовища; шум, вібрація, захист від них; захист від електромагнітних та радіоактивних випромінювань.

Автор понад 280 наукових та навчально-методичних робіт, в тому числі 23 монографій, підручників та навчальних посібників українською, англійською та польською мовами.

На кафедрі викладає дисципліни: «Соціально-економічні та психологічні основи цивільної безпеки», «Соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві», «Пожежна безпека», «Безпека життєдіяльності та екологічна безпека», «Охорона праці», «Цивільний захист», «Безпека експлуатації альтернативних джерел енергії».

Проводить активну наукову роботу спільно із науковцями польських університетів.

Член редколегій 3-х наукових видань України та Азербайджану.

Член спеціалізованих вчених рад по захисту кандидатських та докторських дисертацій в Україні та Польщі.

Нестер Анатолій Антонович

Нестер А.А. закінчив Камянець-Подільський індустріальний технікум та Львівський політехнічний інститут.

Після закінчення інституту з 1970 р працював на інженерних посадах Хмельницького заводу трансформаторних підстанцій до 1987 року.

З 1987 року по 1999 рік працював в Особливому конструкторському бюро радіомашинобудування “Титан”, Хмельницькому заводі “Темп“ малому підприємстві “Вектон”. Загальний виробничий стаж до роботи в університеті склав 40 років.

У 1999 році захистив кандидатську дисертацію в Рівненському державному технічному університеті та з цього ж року працює викладачем Хмельницького національного університету.

Є автором 2-х монографій, 1 збірника документів, 1 навчального посібника. Нестер А.А. одноосібно та в соавторстві підготував 11 методичних вказівок для виконання контрольних та лабораторних робіт.

Загальна кількість друкованих праць складає 188 позицій, серед яких 12 патентів на винаходи.

Нестер А.А. є відповідальним за профорієнтаційну роботу на кафедрі. Для кращого проведення роз’яснювальної роботи серед майбутніх студентів ним розроблено агітаційний листок, який викладачі кафедри роздають учням шкіл для поширення знаннь про спеціальність, факультет та загалом університет.

Романішина Ольга Валеріївна

Романішина Ольга Валеріївна почала працювати на кафедрі з 1999 року. На кафедрі відповідає за навчальну роботу, а саме за розподіл навчального навантаження між викладачами кафедри.  Успішно виконує наукову та організаційно-методичну роботу. За час роботи на кафедрі видала 5 методичних вказівок по різним предметам, що читає. Є автором 22 наукових статей.  Викладає наступні дисципліни «Правові основи праце охоронної політики та охорони праці», «Розслідування нещасних випадків та державне соціальне страхування», «Управління охороною праці»,» Безпечна експлуатація  інженерних систем, мереж та санітарно-технічного обладнання», «Теорія оцінки ризику».

Паршенко Костянтин Анатолійович

Паршенко К. А. у 2002 році з відзнакою закінчив Технологічний університет Поділля. У 2009 році захистив кандидатську дисертацію. У 2013 році отримав вчене звання доцента.

Загальний стаж роботи в університеті – 15 років, в тому числі науково-педагогічний – 14 років.

Є автором понад 20 наукових праць, в тому числі 3-ох методичних вказівок. За останні роки роботи розроблено та підготовлено навчально-методичне забезпечення дисциплін для спеціальності «Охорона праці», серед них: «Експертиза з охорони праці», «Охорона праці на виробництвах з підвищеною небезпекою» та інші.

Прийняв активну участь і був у складі проектних груп з розробки освітньо-професійних програм та освітньо-кваліфікаційних характеристик варіативної частини стандартів освіти для спеціальності «Охорона праці» та «Охорона праці (за галузями)». Був керівником групи щодо підготовки засобів діагностики для освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр», «спеціаліст», «магістр» за напрямком «Цивільний захист».

Активно долучався до проведення ліцензування та акредитації за спеціальностями кафедри.

У 2013 році був відзначений грамотою ректора за активну участь у виховній роботі як куратор групи ОПР-10-1. У 2016 році за вагомі здобутки у навчально-методичній, науковій роботі, розвиток матеріально-технічної і лабораторної бази університету та з нагоди 50-ти річчя факультету інженерної механіки Паршенку К.А. було оголошено подяку ректора ХНУ.

У 2015 році пройшов стажування у Держгірпромнагляді України.

За останній рік прийняв участь у підготовці ліцензійної справи за спеціальністю «Прикладна механіка» галузі знань «Механічна інженерія».

Шевеля Валерій Васильович

Шевеля В.В., доктор технічних наук, професор.

Закінчив у 1962 році Київський політехнічний інститут. За спеціальністю – фізик. У 1967 році захистив кандидатську дисертацію, вчене звання доцента отримав у 1968 році. З 1973 році має вчене звання професора, а також у 1973 році захистив докторську дисертацію. Багато років працював завідувачем кафедри фізики у Національному авіаційному університеті, а також понад 16 років працював в університеті професором у Польщі. Є керівником наукової школи, під його керівництвом захищено 10 докторських та понад 30 кандидатських дисертацій. Є автором понад 400 наукових праць.

На кафедрі будівництва та цивільної безпеки викладає дисципліни: «Радіаційний захист» та «Світлотехніка».

Соколан Юлія Сергіївна

У 2012 році отримала диплом магістра «Комп’ютерних наук» на базі кафедри Комп’ютерних наук та інформаційних технологій Хмельницького національного університету.

З 2012 по 2016 рік навчалась в аспірантурі Хмельницького національного університету за напрямком 05.02.04 – Тертя та зношування в машинах. В грудні 2016 року успішно захистила дисертацію на отримання наукового ступеня кандидата технічних наук на тему «Вплив термообробки сталі та реолого-дисипативних властивостей на зносостійкість трибосистем».

Автор 29 наукових статей, 2 навчальних посібників та 1 монографії.

З вересня 2014 року працює на кафедрі Будівництва та цивільної безпеки. Викладає наступні дисципліни: “Безпека експлуатації будівель та споруд”, “САПР та використання ЕОМ в інженерній практиці”, “Прикладні інформаційні технологій в цивільній безпеці та охороні праці”, “Безпека експлуатації водогрійних котлів та систем опалення” для студентів спеціальності Цивільна безпека, “Безпека життєдіяльності, охорона праці, цивільний захист та екологічна безпека” для студентів факультету інформаційних технологій, “Life Safety, Labor Safety, Civil Defense and Environmental Safety” для студентів-іноземців, “Інженерне обладнання будівель” для студентів спеціальності Архітектура та містобудування